Poniżej średniej

Stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 7,0%. w całej Unii Europejskiej, wobec 6,9% w poprzednim miesiącu i wobec 7,0% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wskaźnik ten w Polsce wyniósł 6,5% wobec 6,7% w sierpniu i 9,0% rok wcześniej. W strefie euro bezrobocie ukształtowało się we wrześniu na poziomie 7,5% wobec 7,5% przed miesiącem i w porównaniu do 7,3% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały Holandia i Dania, a najwyższy Hiszpania i Słowacja. Polska odnotowała największy spadek tego wskaźnika.

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła we wrześniu 2008 roku 8,9% wobec 9,1% w sierpniu i w porównaniu do 11,6% rok wcześniej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: